psychoterapia, konsultacje par, online, consulenze in italiano a Cracovia

Ewa Khantouche psychoterapeutka

Kilka słów o mnie

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie  w 1989 roku uzyskałam  tytuł magistra pedagogiki specjalnej. W roku 2008 ukończyłam 4 letnie szkolenie z psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie akredytowanym przez European Association for Psychotherapy.

Poszerzam swoją wiedzę i kompetencje psychoterapeutyczne uczestnicząc w kolejnym 4,5 letnim kursie psychoterapii pod kierownictwem dr hab A.Cechnickiego. Kurs atestowany jest przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Podnosząc swoje kwalifikacje uczestniczę w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach m.in.:

terapia zaburzeń lękowych, diagnoza nozologiczna w systemie DSM IV TR, hipnoza kliniczna, mistrzowski kurs ustawień systemowych Berta Hellingera, praca z parą w ujęciu Gestalt, praca z ciałem w ujęciu analizy bioenergetycznej.

Prowadzę konsultacje i psychoterapię również w języku włoskim.

Doświadczenie zawodowe

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Pomocy Osobom Uzależnionym od Alkoholu i Ich Rodzinom w Bytomiu,  gdzie prowadziłam indywidualną i grupową terapię osób uzależnionych, współuzależnionych, rodzin, osób z syndromem DDA, ofiar i sprawców przemocy.

Moim kolejnym źródłem doświadczeń zawodowych był Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej oraz Klinika Leczenia Uzależnień „Tu i Teraz” .
Byłam również wykładowcą pedagogiki, terapii pedagogicznej i oligofrenopedagogiki na studiach podyplomowych w bytomskim oddziale Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Brzegu.

Obecnie  pracuję w gabinecie psychoterapeutycznym w Krakowie, Bytomiu oraz online.

Prowadzę terapię osób z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami zachowania i krzyżowym uzależnieniem w Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu oraz współpracuję w zakresie prowadzenia psychoterapii indywidualnej, grup rozwojowych i warsztatów z krakowskim oddziałem Fundacji Kobiece Serca oraz Instytutem Psychoedukacji i Rozwoju Intergralnego w Krakowie.

Jestem twórczynią wielu warsztatów rozwoju osobistego.

Prywatnie

Poza psychoterapią interesuję się rozwojem duchowym, ekologią praktyczną i podróżami. Jestem fascynatką zdrowej kuchni z całego świata.  Uczestniczę w projektach i działaniach Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego EMEKO, którego jestem wiceprezesem.

Jestem szczęśliwą mężatką, mamą dwójki dorosłych dzieci i dumną babcią 2 wnuków.

Moje motto: „Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas  to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.” E.Tolle

11235204_436672413170318_1473476460_o